Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2018czwartek, 21 września 2017 11:57

XXV Bieg Sztafetowy i II Maraton szlakiem męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odbędzie się 15 października 2017 r. Tegoroczny bieg rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 09:00 w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3 w Bydgoszczy. Po Mszy świętej będzie miało miejsce złożenie wiązanek przed obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego. Start maratonu i biegu sztafetowego o godz. 10:15 z placu przy kościele. Zawodnicy pobiegną ulicami: Ks. Biniaka, Wybieg, Majora Hubala-Dobrzańskiego, Szpitalną, Wojska Polskiego, Chemiczną, Hutniczą, Toruńską, Sporną, Fordońską, DK80 przez Most Fordoński i dalej w kierunku Torunia do Górska. Bieg zakończy się w Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J . Popiełuszki w Górsku ok. godz. 16.00.

Celem biegu jest oddanie hołdu bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce, przybliżenie biegaczom jego ostatniej męczeńskiej drogi, propagowanie aktywnego trybu życia poprzez sport - bieganie.

Organizatorami Maratonu i Biegu sztafetowego jest Ruch Światło-Życie diecezji bydgoskiej, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Region Bydgoski NSZZ „Solidarność”.


Czekamy na zgłoszenia biegaczy z Ruchu Światło-Życie, którzy chcą wziąć udział w sztafecie. Od ilości zgłoszonych osób będzie zależało, czy będzie jedna drużyna czy więcej. Zgłoszenia najpóźniej do 30 września prosimy kierować do Reginy Piątkowskiej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


> galeria zdjęć z maratonu i sztafety z 2016 r.


 

Znak Roku

znak_roku.jpg