Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Relacje z wydarzeń
Warsztaty muzyczne
czwartek, 21 marca 2013 10:41

W dniach 8-10 lutego na bydgoskich Piaskach  miały miejsce długo oczekiwane „Warsztaty dla muzycznych” organizowane przez Ruch Światło-Życie diecezji bydgoskiej. Przyjęły formę rekolekcji dla animatorów wspólnot oazowych, Domowego Kościoła i osób śpiewających w scholach przyparafialnych. Poprzednie warsztaty odbyły się na początku lat 90-tych, a kształtowanie nowych animatorów muzycznych pozostawało bezsprzecznie konieczne. 

Więcej…
 
VIII Oazowy Turniej Piłki Halowej
środa, 13 marca 2013 19:58

9.03.2013 już po raz ósmy odbył się Oazowy turniej w piłce nożnej halowej. W tym roku zawodnicy i zawodniczki (których przybywa z roku na rok [przyp. korekt.]) walczyli w hali WSG w Bydgoszczy o puchar Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski JE Biskupa Wojciecha Polaka. Organizatorem zawodów była Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

 


 

Więcej…
 
OBUDZIĆ OLBRZYMA!
sobota, 02 marca 2013 16:49

REFLEKSJE WOKÓŁ XXXVIII KONGREGACJI ODPOWIEDZIALNYCH RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

JASNA GÓRA 23-25 LUTEGO 2013

Tegoroczna kongregacja zgromadziła ponad 1200 przedstawicieli naszego Ruchu. Bogaty program, różnorodność tematów i zmieniający się prelegenci, którzy dzielili się swoim doświadczeniem życia  charyzmatem „ŚWIATŁO-ŻYCIE”. Jednak wszystkich do nas przemawiających tak naprawdę łączył jeden temat – hasło roku, którym będziemy żyli przez następne miesiące: „NARODZIĆ SIĘ NA NOWO”. Ten temat w oparciu rozmowę Pana Jezusa z Nikodemem pięknie przybliżył Henryk Knapik, współpracownik Ojca Franciszka, który werset po wersecie dokonywał egzegezy tego tekstu. Usłyszałam uwagę, po co tak szczegółowo? 

Więcej…
 
Relacje z wydarzeń
piątek, 22 lutego 2013 08:55

Bal Piżamowy

W dniu 09.02.2013 r., dzięki współpracy animatorów fordońskich parafii, został zorganizowany bal karnawałowy dla Dzieci Bożych z parafii pw. św. Jana, św. Mikołaja oraz św. Mateusza w Bydgoszczy. Bal odbył się w „śpiącej konwencji”, dzieci zamiast tradycyjnych przebrań karnawałowych na bal przybyły wyposażone w piżamki, szlafroczki, kapcie i poduszki. Motyw przewodni miał zaskoczyć dzieci, bo zabawa różniła się od tradycyjnych imprez.

 


Pomysł był udany, a dzieci świetnie się bawiły. Świadczyła o tym radość oraz ciągły uśmiech na ich twarzach. Na imprezie nie zabrakło tańców, które były przeplatane wszelkimi rodzajami zabaw. Nad oprawą muzyczną czuwali dwaj DJ'e, Bartek i Patryk, "wypożyczeni" ze wspólnoty w parafii pw. św. Jana.

W roku poprzednim elementem zaskoczenia było puszczanie w niebo chińskich lampionów, czego oczywiście nie zabrakło i w tym roku. Dodatkową atrakcją uprzyjemniającą zabawę było wniesienie tortu przygotowanego przez jedną z animatorek. W czasie balu wybrani zostali: Śpiąca Królewna i Król Balu, nie obyło się też bez nagród. Uśmiech, który wciąż gościł na twarzach dzieci pozwala nam śmiało stwierdzić, że wydarzenie, którego się podjęłyśmy bardzo im odpowiadało. W przyszłym roku również postaramy się zaskoczyć.

Marzena Ciepłuch 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9

Znak Roku

znak_roku.jpg