Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Relacje z wydarzeń
Relacje z wydarzeń
wtorek, 06 grudnia 2011 07:41

KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM
Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności, Porszewice, 25-27 listopada 2011 r.

Tegoroczna Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności zgromadziła ok. 70 przedstawicieli z różnych diecezji i jednego przedstawiciela z zagranicy (ks. Ireneusz Kopacz – Carlsberg).

Poprzez modlitwę, spotkania  w grupach, słowo moderatora generalnego pochylaliśmy się nad nadchodzącym nowym tematem roku formacyjnego: „Kościół naszym domem”.Więcej…
 
środa, 05 października 2011 11:48

Konferencja KWC odbywająca się w dniach 16-18 września w Niepokalanowie zgromadziła około 100 uczestników diakonii wyzwolenia i diakonii życia z całej Polski. Przez ostatnie lata w ten sposób te dwie diakonie odczytują swoją posługę wspólnie jednocząc się w dziele krucjaty. Z naszej diecezji obecne były trzy osoby: Małgosia i Zbyszek Szefsowie, odpowiedzialni za diakonię wyzwolenia i pisząca te słowa Ola Wachowiak.

 


Więcej…
 
wtorek, 20 września 2011 06:43

Pan Bóg jest jak prąd, czasem potrzeba właśnie silnego kopa żeby Go poczuć” – takie między innymi słowa skierował do młodych ludzi ks. Marek Siwka – moderator Ruchu Światło-Życie diecezji gnieźnieńskiej - drugiego dnia rekolekcji ewangelizacyjnych w parafii św. Mikołaja w Starym Fordonie. Rekolekcje te odbywały się w dniach 11-14 września br. i miały na celu zachęcenie młodych ludzi ze Starego Fordonu do przyjścia na spotkanie nowoformującej się wspólnoty oazowej.

 


Więcej…
 
czwartek, 09 czerwca 2011 08:59

Czy czasem nie wydaje się Wam dziwne, że mieszkając na co dzień na jednej ulicy, jednym osiedlu, w jednym mieście, czy będąc w tej samej wspólnocie z innymi ludźmi tak rzadko ich spotykacie? "To już muszę specjalnie na Lednicę jechać żeby Cię spotkać?" - takimi słowami przywitałem kolegę na Lednicy i choć w tym było więcej żartu niż powagi to jednak obrazuje pewien fakt: są pewne wydarzenia, takie właśnie jak Lednica, gdzie jeżdżą oazowicze, bo tego potrzebują.

 


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9

Znak Roku

znak_roku.jpg