Menu użytkownika

Informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies.

Ruch Światło-Życie Bydgoszcz © 2019Relacje z wydarzeń
wtorek, 08 lutego 2011 08:47

KODA w Janikowie – 28.01 – 6.02.2011 r.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Janikowie przebiegał pod znakiem Kursu Oazowego dla Animatorów. Rekolekcje zgromadziły dziewięciu uczestników posługujących w charakterze animatorów w diecezji gnieźnieńskiej, bydgoskiej, a nawet koszalińsko-kołobrzeskiej. Kurs prowadził moderator diecezjalny Ruchu, ksiądz Marek Siwka wraz z animatorką z diecezji bydgoskiej, Ewą Keller.

 


Więcej…
 
poniedziałek, 01 listopada 2010 09:16

W dniach 22-24 października w Porszewicach odbyła się V Kongregacja "Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie" (103 delegatów, m.in. moderatorzy diakonii centralnych, przedstawiciele z prawie wszystkich diecezji, a także delegat Episkopatu ds Ruchu Światło-Życie bp Adam Szal). Naszą diecezję reprezentowali: Wojciech Kosmowski i pisząca te słowa Aleksandra Wachowiak. Tematem kongregacji była  "Diakonia jako miejsce formacji i posługi w Ruchu Światło-Życie i poprzez Ruch Światło-Życie" (taki tytuł nosił dokument, nad którym pracowaliśmy i który został przyjęty przez kongregację).

 


Więcej…
 
sobota, 30 października 2010 08:43

W niedzielę 24 października w parafii św. Trójcy odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który zbiegł się z zakończeniem rekolekcji dla małżeństw, rodzin i zakochanych, odbywających się przez ostatni weekend. W trakcie Dnia Wspólnoty miało miejsce przekazanie posługi moderatora diecezjalnego. Dotychczasowy piastun tej funkcji X. Tomasz Dadek pojawił się, aby „namaścić” swego następcę: X. Macieja Tyckuna, znanego już ze współpracy z niektórymi kręgami Domowego Kościoła w Bydgoszczy. X. Tomasz godnie pożegnany przez uczestników już po konferencji przy wyjściu dziękował indywidualnie za dar posługi tym osobom, z którymi przyszło mu współpracować.

 

 


 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9

Znak Roku

znak_roku.jpg